Πρόγραμμα αγώνων αυτοκινήτου 2018- «Αποφασίζομεν και διατάσσομεν»

Ανακοινώθηκαν από την Επιτροπή Αγώνων της ΟΜΑΕ τα Προγράμματα των ελληνικών αγώνων αυτοκινήτου για το 2018. Οι διαφορές σε σχέση με το προσωρινό πρόγραμμα, που προκάλεσε τόσες αντιδράσεις και την παραίτηση της πλειοψηφίας των μελών της επιτροπής Ράλλυ είναι ελάχιστες, με τους αγώνες να παραμένουν υπερβολικά πολλοί για την εποχή.«Αποφασίζομεν και διατάσσομεν» λοιπόν για τους ανθρώπους της ΕΠΑ και της ΟΜΑΕ που δεν παρέκκλιναν παρά ελάχιστα από τις αρχικές τους θέσεις, με μόνο θετικό την μείωση των αγώνων της Βορείου Ελλάδος, μετά από συνάντηση των τοπικών λεσχών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΧΩΜΑΤΟΣ (προσμετρούν 4/5)

14-15 Απριλίου                                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

12-13 Μαΐου                                      ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ

02-03 Ιουνίου                                    ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ

08-09 Σεπτεμβρίου                         ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ

03-04 Νοεμβρίου                             ΚΟΡΙΝΘΟΥ

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΣΦΑΛΤΟΥ (προσμετρούν 5/7)

31 Μαρτίου-01 Απριλίου             ΚΡΗΤΗΣ

12-13 Μαΐου                                      ΛΑΜΙΑΣ

09-10 Ιουνίου                                    ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

07-08 Ιουλίου                                    ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ

15-16 Σεπτεμβρίου                         ΔΕΘ

13-14 Οκτωβρίου                             ΛΑΡΙΣΑ

24-25 Νοεμβρίου                             ΠΑΛΑΔΙΟ

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΩΜΑΤΟΣ (προσμετρούν 4/5)

03-04 Μαρτίου                                 ΛΙΒΑΔΕΙΑ

31 Μαρτίου-01 Απριλίου             ΚΑΛΑΜΑΤΑ

30 Ιουνίου – 01 Ιουλίου                 ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

29-30 Σεπτεμβρίου                         ΑΜΑΛΙΑΔΑ

03-04 Νοεμβρίου                             ΜΑΥΡΟ ΡΟΔΟ

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ/ΡΑΛΛΥ ΣΠΡΙΝΤ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ (προσμετρούν 5/6)

28-29 Απριλίου                                 ΒΕΛΒΕΝΤΟΣ

19-20 Μαΐου                                      ΦΙΛΙΠΠΟΣ

30 Ιουνίου-01 Ιουλίου                   ΑΛΜΥΡΟΣ

15-16 Σεπτεμβρίου                         ΔΕΘ

20-21 Οκτωβρίου                             ΣΕΡΡΕΣ

17-18 Νοεμβρίου                             ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ/ΡΑΛΛΥ ΣΠΡΙΝΤ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ (προσμετρούν 5/6)

17-18 Φεβρουαρίου                       ATTIKO

10-11 Μαρτίου                                 ΑΧΑΙΟΣ

21-22 Απριλίου                                 ΑΓΙΟΣ ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ

23-24 Ιουνίου                                    ΑΙΓΙΟ

06-07 Οκτωβρίου                             ΕΛΛΑΔΑ

24-25 Νοεμβρίου                             ΠΑΛΑΔΙΟ

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ/ΡΑΛΛΥ ΣΠΡΙΝΤ ΚΡΗΤΗΣ (προσμετρούν 4/4)

31 Μαρτίου-01 Απριλίου             ΑΟΚ ΡΑΛΛΥ ΚΡΗΤΗΣ

05-06 Μαΐου                                      ΑΛΑΧ Σπριντ (1)

29-30 Σεπτεμβρίου                         ΑΟΚ Σπριντ

17-18 Νοεμβρίου                             ΑΛΑΧ Σπριντ (2)

 

ΙΣΤΟΡΙΚΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ/ΡΑΛΛΥ ΣΠΡΙΝΤ ΧΩΜΑΤΟΣ (προσμετρούν 4/5)

03-04 Μαρτίου                                 ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Σ)

02-03 Ιουνίου                                    ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ (Ρ)

30 Ιουνίου – 01 Ιουλίου                ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ (Σ)

08-09 Σεπτεμβρίου                         ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ (Ρ)

03-04 Νοεμβρίου                             ΜΑΥΡΟ ΡΟΔΟ (Σ)

 

ΙΣΤΟΡΙΚΑ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ/ΡΑΛΛΥ ΣΠΡΙΝΤ ΑΣΦΑΛΤΟΥ (προσμετρούν 4/5)

17-18 Φεβρουαρίου                       ΑΤΤΙΚΟ

21-22 Απριλίου                                 ΑΓΙΟΣ ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ

07-08 Ιουλίου                                    ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ

13-14 Οκτωβρίου                             ΛΑΡΙΣΑ

24-25 Νοεμβρίου                             ΠΑΛΑΔΙΟ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ (προσμετρούν 5/8)

17-18 Μαρτίου                                 ΔΙΟΝΥΣΟΣ

28-29 Απριλίου                                 ΡΙΤΣΩΝΑ

19-20 Μαΐου                                      ΚΥΜΗ

16-17 Ιουνίου                                    ΑΧΛΑΔΟΚΑΜΠΟΣ

01-02 Σεπτεμβρίου                         ΟΜΑΛΟΣ

22-23 Σεπτεμβρίου                         ΜΟΣΧΟΚΑΡΥΑ

20-21 Οκτωβρίου                             ΠΟΡΤΑΡΙΑ

10-11 Νοεμβρίου                             ΠΙΤΙΤΣΑ

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ (προσμετρούν 4/5)

26-27 Μαΐου                                      ΛΙΒΑΔΙ

23-24 Ιουνίου                                    ΚΟΡΥΛΟΒΟΣ

08-09 Σεπτεμβρίου                         ΒΛΑΣΤΗ

06-07 Οκτωβρίου                             ΚΑΣΤΑΝΙΑ

03-04 Νοεμβρίου                             ΕΛΑΣΣΟΝΑ

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ (προσμετρούν 5/6)

03-04 Μαρτίου                                 ΑΙΓΕΙΡΑ

05-06 Μαΐου                                      ΖΑΚΥΝΘΟΣ

23-24 Ιουνίου                                    ΒΡΑΧΑΣΙ

14-15 Ιουλίου                                    ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ

13-14 Οκτωβρίου                             ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ

10-11 Νοεμβρίου                             ΠΙΤΙΤΣΑ

 

 

Comments are closed